Vefk yaptıranların yorumları

Vefk, belli bir amaca hizmet etmesi için yazılır. Bu amaçla görevli melekler vefk aracılığıyla edilen duayı Allah’ın izni ve emri ile yerine getirir. Vefkler kişiye özeldir, bir kişi için yazılan vefk başka birisine etki etmez. Belli bir olay için yazılan vefk başka bir olay için etki etmez. Vefk yazan medyumlar ebced hesabını ve görevli meleklerin melaikelerin isimlerini kullanarak vefki yazar. Vefkler ateş vefki, toprak vefki, su vefki ve hava vefki olmaz üzere dört gruptadır. Ayrıca güneş vefki, ay vefki, üçlü vefk, dörtlü vefk gibi vefk çeşitleri vardır.

Vefk ilmi binlerce yıldır kullanılan gizli ilimlerdendir. Günümüze nesilden nesile aktarılarak ulaşmıştır. Yüzlerce yıl önce İslam ve din alimlerinin yazdığı el yazması kitaplarda vefk ilminin sırları ve incelikleri bulunur. Medyumlar bu kitaplardan faydalanırlar. Çok nadir ve kıymetli olan bu kitaplara herkes ulaşamaz. Vefk ilmi yapmak isteyen bir medyum aynı zamanda ebced ilmini de bilmelidir. Ayrıca eski yazı da bilmelidir. Yani herkes vefk yapamaz.

Günümüzde bazı sahtekar medyumlar, kitaplardan bakarak ya da bir şekilde elde ettikleri vefkleri kopyalayarak, vefk yazdıklarını iddia etmektedirler. Oysa yukarıda anlattığımız gibi bu vefklerin hiç bir etkisi yoktur. Kimi sahtekar ve dolandırıcı medyumlar fotokopi vefk göndermektedir. Bunların hiç bir etkisi olmadığı gibi, ters tepme riski de vardır. Vefk ilmi şakaya gelmez. Vefkte adı geçen, kendisinden yardım istenen ruhsal varlıkları kızdırmak tehlikeli olabilir. Bu yüzden vefk ilmini mutlaka ehli yapmalıdır.

Daha önce vefk çalışması yaptırmış insanların yorumları ve tavsiyeleri için anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sayfamıza gelen medyum şikayetlerini okumak ve siz de şikayetinizi dile getirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir